Informacje o aktualnych kursach językowych

Rozpoczynamy rekrutację na kursy językowe w roku szkolnym 2023/2024.

Posted in .

English teacher wanted!

Posted in .

O szkole językowej Guliwer

O nas

Szkoła językowa Guliwer w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimSzkoła Językowa i Biuro Tłumaczeń GULIWER to firma założona w 2007 przez małżeństwo filologów, nauczycieli i tłumaczy Edytę i Pawła Kapturów.

Podobnie jak książkowy Guliwer ze słynnej osiemnastowiecznej powieści Jonathana Swifta, największą radość czerpiemy z podróżowania, poznawania innych kultur, smaków i ludzi a przede wszystkim z uczenia się nowych języków i dzielenia się tą wiedzą z innymi. Podróże do miejsc bliskich i dalekich pozwoliły nam zrozumieć, że płynna znajomość przynajmniej jednego języka obcego otwiera wszystkie drzwi świata i sprawia, że nasze życie jest pełne radości i satysfakcji. Zachęcamy Państwa do nauki języków obcych razem z nami – z ludźmi, którzy swoje zawodowe kwalifikacje i doświadczenia przekuli w prawdziwą pasję!

Szkoła językowa Guliwer, O nasdr Paweł Kaptur to anglista, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pracownik dydaktyczno-badawczy w Instytucie Literaturoznawstwa i Językoznawstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, badacz kultury anglosaskiej oraz tłumacz. Pracował jako wykładowca i lektor w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Ostrowcu Św., Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św., oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jako lektor języka angielskiego współpracował z wieloma  szkołami językowymi w Ostrowcu i Krakowie (m.in. Centrum Językowe „EVEREST”). Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych w zakresie filologii angielskiej. Brał udział jako prelegent w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Prowadził wykłady i zajęcia laboratoryjne m.in. we Włoszech, Turcji, Grecji i na Litwie. Jako tłumacz, współpracuje z takimi firmami jak CELSA Huta S.A., Porcelana Ćmielów czy Muzeum Historyczno-Archeologiczne. W 2012 roku, na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, obronił swoją pracę doktorską dotyczącą siedemnastowiecznej literatury angielskiej. Paweł Kaptur jest członkiem Polish Association for the Study of English (Stowarzyszenie Nauczycieli Akademickich Filologii Angielskiej).

Edyta Kaptur to romanistka, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, tłumacz przysięgły języka francuskiego i nauczyciel języka francuskiego w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Jest również lektorem języka włoskiego oraz łaciny. Współpracowała z wieloma szkołami językowymi w Ostrowcu i Krakowie (m.in. Szkoła Językowa „Mały Rynek”) oraz pracowała jako lektor języka łacińskiego i włoskiego w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Prowadziła również kursy jako lektor języka włoskiego i francuskiego w Szkole Zarządzania w Ostrowcu Św.  Jako tłumacz pracowała dla takich firm jak Wólczanka Productions Sp. z o.o., SPCI-Polska w Krakowie czy Małopolska Organizacja Turystyczna. Obecnie współpracuje m.in. z takimi firmami jak CELSA Huta S.A, Odlewnie Ostrowiec, Porcelana Ćmielów.

Posted in .

Kursy językowe

Kursy językowe

Szkoła językowa Guliwer, Ostrowiec ŚwiętokrzyskiOferujemy następujące kursy językowe:

 • język angielski
 • język niemiecki
 • język francuski
 • język hiszpański
 • język portugalski
 • język włoski
 • język arabski
 • Łacina
 • POLISH FOR FOREIGNERS

Szkoła Językowa GULIWER oferuje szereg kursów językowych na wszystkich poziomach nauczania. Gwarantujemy najwyższy poziom edukacji językowej. Proponujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w małych grupach (max. 10 osób). Przygotowujemy do egzaminu gimnazjalnego, maturalnego, egzaminów Cambridge (FCE, CAE, CPE) oraz egzaminów TELC, IELTS, TOEIC, DELF, CELI.

Oferujemy również zajęcia językowe dla studentów wszystkich kierunków jak i „szyte na miarę” szkolenia językowe dla firm.

Prowadzimy zajęcia w trybie stacjonarnym i online.

 • Zajęcia indywidualne– 60 minut – częstotliwość zajęć według życzenia klienta
 • Kursy dla dorosłych– 70 godzin, spotkania raz w tygodniu po 1, 5 godziny
 • Kursy dla młodzieży- 70 godzin, spotkania raz w tygodniu po 1, 5 godziny.
 • Kursy dla dzieci– spotkania raz lub dwa razy w tygodniu po 45 min w zależności od wieku dzieci
 • Kursy dla firm – kursy „szyte na miarę” – częstotliwość i sposób prowadzenia zajęć według wymagań klienta

Zaufały nam następujące firmy i instytucje:

oraz:

Posted in .

Tłumaczenia

Tłumaczenia

Guliwer, szkoła językowa w Ostrowcu Świętokrzyskim, tłumaczeniaOferujemy tłumaczenia w wielu językach europejskich:

 • przysięgłe pisemne i ustne
 • zwykłe pisemne i ustne
 • techniczne
 • specjalistyczne

Specjalizujemy się w tłumaczeniu dokumentów samochodowych, aktów urodzenia, aktów ślubu i aktów notarialnych. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę specjalizującą się w tłumaczeniach ustnych dla firm, w szczególności w branży technicznej, hutniczej i metalurgicznej. Nasi tłumacze wynajmowani są na spotkania biznesowe, konferencje i prezentacje w językach obcych. Każdy z pracowników biura tłumaczeń GULIWER jest profesjonalnie przygotowany do świadczenia usług tłumaczeniowych według życzenia klienta.

Naszymi klientami są m.in.:

Nasi lektorzy

Paweł Kaptur - Szkoła językowa Guliwer w Ostrowcu Świętokrzyskim

Paweł Kaptur

Edyta Kaptur, lektor języka francuskiego, włoskiego, Ostrowiec Świętokrzyski

Edyta Kaptur

Katarzyna Mazan, lektor języka angielskiego, Ostrowiec Świętokrzyski

Katarzyna Mazan

Szkoła językowa Guliwer - lektorka

Barbara Smok

Szkoła językowa Guliwer - lektorka

Agnieszka Kaptur